Ukazał się nowy numer biuletynu „Komeciarz”

przez | 27 lutego 2017

Komeciarz 49 okładka

Pod koniec lutego 2017 r. ukazał się 49. numer Biuletynu Sekcji Obserwatorów Komet PTMA „Komeciarz”, zawierający materiały pokonferencyjne z IX Konferencji SOK PTMA, która odbyła się w dn. 8-9 października 2016 r. w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Artykuły opublikowane na łamach najnowszego numeru mieszczą się w spektrum tematów podejmowanych podczas konferencji i zostały przygotowane przez polskich astronomów i miłośników astronomii, zajmujących się obserwacjami komet. To najdłuższy objętościowo „Komeciarz”, wydawany tym razem w formie książki z usztywnioną okładką, a nie jak dotychczas – w formie zeszytu.

spis treści

Bieżący numer rozpoczyna nową formę działalności biuletynu. Odtąd będzie on miał charakter konferencyjny, a kolejne wydania pojawiać się będą po każdej konferencji SOK PTMA. Nie wykluczamy również numerów specjalnych, publikowanych niezależnie od spotkań organizowanych przez Sekcję.

Nakład został sfinansowany w całości przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Biuletyn trafi do Prelegentów i Słuchaczy IX Konferencji SOK PTMA.

Sekcja Obserwatorów Komet dziękuje Autorom za trud włożony w przygotowanie bieżącego numeru.

Wszystkich zainteresowanych kometami zapraszamy na kolejną konferencję!

Dodaj komentarz