Obserwacje w bazie COBS

Od końca stycznia 2020 r. obserwacje wysyłane do SOK PTMA będą archiwizowane w międzynarodowej bazie Comet Observation database (COBS), www.cobs.si . Aby zobaczyć nasze obserwacje, należy wybrać z listy Association: „SOK/COK”.

XI Konferencja SOK PTMA

30-lecie SOK PTMA | Druga rocznica odkrycia 1I/’Oumuamua XI Konferencja SOK PTMA odbyła się w dn. 19-20 października 2019 r. w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. Orla 171, Kraków).  Celem konferencji było spotkanie w gronie obserwatorów i miłośników komet, a także integracja środowiska naukowego i amatorskiego zajmującego się tematyką małych ciał Układu Słonecznego. Poza… Dowiedz się więcej »

XI Konferencja SOK: 19 października 2019 r.

Serdecznie zapraszamy na XI Konferencję SOK PTMA, która odbędzie się 19 października 2019 r. w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. Orla 171, Kraków). Celem konferencji jest spotkanie w gronie obserwatorów i miłośników komet, a także integracja środowiska naukowego i amatorskiego zajmującego się tematyką małych ciał Układu Słonecznego. Poza licznymi prelekcjami, będzie również możliwość zwiedzania obserwatorium na… Dowiedz się więcej »