XI Konferencja SOK PTMA – zmiana terminu

MENU

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o kometach, poznać inspirujące historie ich badań i spotkać się z polskimi badaczami? Po roku przerwy serdecznie zapraszamy na XI Konferencję Sekcji Obserwatorów Komet PTMA, która odbędzie się w dniach 7-8 września w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ul. Orla 171 (Fort Skała).

Konferencje SOK to wydarzenia, w czasie których spotykają się badacze małych ciał Układu Słonecznego z miłośnikami i obserwatorami tych obiektów. W tym roku jedna z sesji konferencyjnych będzie poświęcona przybyszowi z przestrzeni międzygwiazdowej – ‘Oumuamua. Nie zabraknie jednak tematów związanych z widocznymi niedawno kometami i obserwacjami członków Sekcji. Będzie to również doskonała okazja do przedyskutowania obecnej formy działalności SOK.

Celem konferencji jest spotkanie w gronie obserwatorów i miłośników komet, a także integracja środowiska naukowego i amatorskiego zajmującego się tematyką małych ciał Układu Słonecznego. Poza licznymi prelekcjami, odbędzie się wycieczka po Forcie i wspólny grill.

Szczegółowy program konferencji zostanie opublikowany wkrótce.

 

Zapraszamy!